پیش‌بینی تداوم روند صعودی صدور پروانه‌های ساختمانی

مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه‌های شهرداری تهران از افزایش ۲۵ درصدی صدور پروانه ساخت‌و‌ساز در اردیبهشت ماه ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و تداوم این روند در ماه‌های آتی سال جاری را پیش‌بینی کرد

0 نظر
محمد ابراهیم دادسرشت با اشاره به تعداد پروانه‌های صادرشده در دو ماه نخست سال جاری گفت: براساس آمارهای موجود، در فروردین ماه سال گذشته ۳۷۰ پروانه ساخت و ساز از سوی شهرداری تهران صادر شد که این تعداد در فروردین ماه امسال به ۷۲۹ مورد افزایش پیدا کرد و تقریبا با رشد دو برابری همراه بود. وی ادامه داد: در اردیبهشت ماه ۹۶ نیز ۹۶۲ پروانه ساخت و ساز از سوی شهرداری تهران صادر شد که این تعداد امسال به هزار و ۲۸۵ مورد افزایش پیدا کرد. به عبارت دیگر، در اردیبهشت ماه سال ۹۷ با افزایش ۲۵ درصدی در صدور پروانه‌ها نسبت به مدت مشابه سال قبل رو‌به‌رو بوده‌ایم.
مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه‌های شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که آیا می‌توان بر اساس رشد این دو‌ماه میزان رشدی را که ممکن است در طول سال اتفاق بیفتد پیش‌بینی کرد، گفت: واقعیت این است در ماه‌های مختلف به فراخور شرایط فصلی تعداد پروانه‌هایی که صادر می‌شود متغیر است؛ اما پیش بینی می‌کنیم در سال ۹۷ به‌طور میانگین با رشد حدود ۸ تا ۱۰ درصدی مواجه شویم. دادسرشت تاکید کرد: این پیش‌بینی براساس رونق نسبی بازار مسکن است که از مهرماه سال ۹۶ آغاز شده است؛ به‌طوری که در برخی از مناطق همچون ۲ و ۵ با رشد دو برابری قیمت آپارتمان‌های نوساز رو‌به‌رو هستیم که این میزان در مناطق جنوبی حدود ۳۰ درصد است.

منبع خبر : دنیای اقتصاد

نظر شما

پست الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود. همه فیلد ها اجباری می باشد.