رایزنی شهرداری با دولت برای اخذ عوارض محلی

جزئیات لایحه درآمدهای پایدار شهرداری‌ها در دیدار شهرداران کلان‌شهرهای کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در این نشست شهردار تهران از استقبال رئیس‌جمهوری برای اخذ عوارض محلی از سوی شهرداری‌ها به‌عنوان یک الگوی درآمدی پایدار خبر داد

0 نظر
پیروز حناچی شهردار تهران پیشنهاد رایزنی با نمایندگان کلان‌شهرها در مجلس شورای اسلامی برای بررسی سریع‌تر لایحه درآمدهای پایدار شهری را ارائه کرد و افزود: لایحه درآمدهای پایدار شهری هم اکنون در یک کمیسیون مشترک متشکل از کمیسیون‌های عمران، شورا و بودجه و اقتصاد در حال بررسی است. با توجه به اینکه نمایندگان کلان‌شهرها در مجلس بیش از ۱۴۰ نفر هستند، می‌توانیم با رایزنی با افراد کاری کنیم که این لایحه هر چه زودتر مراحل تبدیل شدن به قانون را طی کند و احیانا اگر اصلاحی لازم است در آن صورت گیرد. وی همچنین از شهرداران کلان‌شهرها خواست نمایندگان شهرهای خود را قانع کنند تا مانند بسیاری از کشورهای دنیا، مدیریت شهری اجازه و امکان اخذ عوارض و بهای خدمات را داشته باشد.

وی با اشاره به جلسه اخیر خود با رئیس‌جمهوری عنوان کرد: موضوع اجازه و امکان اخذ عوارض محلی برای شهرداری‌های کلان‌شهرها از مهم‌ترین مباحث این جلسه بود که با استقبال ایشان روبه‌رو شد. به نظر می‌رسد اگر بتوانیم تجربه موفق سایر کشورها در این زمینه را ارائه کنیم نمایندگان مجلس و سایر مسوولان نسبت به این مساله قانع شوند. حناچی همچنین درباره مقاومت برخی مسوولان دولتی در برابر اخذ عوارض محلی ازسوی شورای شهر و شهرداری گفت: از ابتدا این مقاومت وجود داشته و باید تلاش کنیم مسوولان را قانع کنیم که موضوع اداره شهر ایجاب می‌کند عوارض محلی توسط مدیران شهری اخذ شود.

منبع خبر : دنیای اقتصاد

نظر شما

پست الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود. همه فیلد ها اجباری می باشد.