شیوه‌نامه پرداخت تسهیلات ۴۰ میلیونی مسکن مهر

بانک مسکن در حالی دست به کار تدوین شیوه نامه پرداخت تسهیلات ۴۰ میلیونی مسکن مهر شده است که بانک مرکزی هنوز افزایش سقف وام را ابلاغ نکرده است. بر این اساس اولویت افزایش ۱۰ میلیونی با واحدهای مشکل دار و واحدهای شهر پردیس خواهد بود تا وعده های روحانی برای اتمام پروژه مسکن مهر تا قبل از دولت یازدهم رنگ واقعیت به خود بگیرد

0 نظر
س از موافقت شورای پول و اعتبار با افزایش سقف فردی تسهیلات مسکن مهر (در 14 دی ماه جاری) به 40 میلیون تومان هنوز این افزایش سقف 10 میلیون تومانی از سوی اداره اعتبارات بانک مرکزی به بانک مسکن برای اجرا ابلاغ نشده است به همین منظور بانک مسکن با هماهنگی وزارت راه و شهرسازی اقدام به تدوین شیوه نامه پرداخت این تسهیلات کرده است.

بنابراین گزارش، پرداخت تسهیلات 40 میلیون تومانی به تمام واحدهای مسکن مهر طبق شروطی خواهد بود و چون هنوز این مصوبه از سوی اداره اعتبارات بانک مرکزی به بانک مسکن برای اجرا ابلاغ نشده است ظاهرا بانک مسکن با هماهنگی وزارت راه و شهرسازی قصد دارد پرداخت این تسهیلات را ابتدا برای واحدهای دارای مشکل اجرایی کند که در این میان اولویت با واحدهای مسکن مهر شهر پردیس است.

پس از اینکه روحانی رئیس جمهوری در اوایل ماه جاری اعلام کرد پروژه مسکن مهر تا پایان دولت به اتمام می رسد تکاپوی شدیدی در وزارتخانه‌های راه و شهرسازی،نیرو و نفت که به نوعی با پروژه مسکن مهر درگیر هستند ایجاد شد تا هر چه سریعتر پرونده این پروژه بسته شود.

از آنجا که واحدهای مسکن مهر شهر پردیس تا پایان دولت یازدهم به پایان نمی رسند،دولت و وزارت راه و شهرسازی قصد دارد تا با دادن اولویت به واحدهای مسکن مهر شهر پردیس این واحدهای مسکونی را هر چه سریعتر به پایان برساند.

محسن نریمان معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای‌جدید در خصوص پرداخت وام 40 میلیونی مسکن مهر گفت: افزایش وام تسهیلات مسکن مهر برای متقاضیانی است که آورده خود را تکمیل کرده‌اند و این افزایش وام کمکی به آنهاست برای آنکه مشکل کمبود اعتبار خود را جبران کنند.

نریمان با اشاره به اینکه برخی اعلام کرده‌اند افزایش وام برای تامین هزینه‌های گزاف آماده‌سازی در اجرای طرح‌هاست، این امر را رد و صراحتا اعلام کرد: افزایش سقف تسهیلات وام مسکن صرفا برای متقاضیانی است که آورده ارایه کرده‌اند و این تسهیلات برای کمک به آورده متقاضیان مسکن مهر است.

نریمان ادامه داد: افزایش وام مسکن مهر به 40 میلیون تومان فقط به پردیس اختصاص ندارد. شیوه‌نامه‌ای وجود دارد که بانک مسکن حتما با تعامل با وزارت راه و شهرسازی آن را تدوین می‌کند و این شیوه نامه برای مناطقی است که مشکل وجود دارد. طبیعی است اولویت وام دهی برای مناطق مشکل‌دار است که در این میان پردیس در اولویت است.

وی درباره تعهدات متقاضیان مسکن مهر، گفت: متقاضیان مسکن مهر تعهد دارند که تا یک سقفی را آنها بپردازند و یک سقفی نیز از طریق تسهیلاتی که در اختیار آنها قرار می‌گیرد تامین می شود و ما همه آنها را در اختیار سازنده‌ای که در حال انجام کار است قرار می‌دهیم. این اعتبارات و تسهیلات و آورده‌ها در حساب خود متقاضیان در بانک مسکن می‌رود و بر حسب پیشرفت کار، از حساب منقاضیان برداشت می‌شود.

منبع خبر : خبرگزاری فارس

نظر شما

پست الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود. همه فیلد ها اجباری می باشد.

تمامی كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است
برداشت هر نوع اطلاعات آماری، اقتصادی و خبری از سایت ایران فایل به منظور چاپ و انتشار در رسانه های خبری دیداری و نوشتاری، صرفا با ذکر منبع مجاز بوده و بلا مانع است در غیر این صورت کپی غیر مجاز مطالب، بخصوص فایل های فروش و اجاره ملک پیگرد حقوقی خواهد داشت
 Copyright 2015 All rights reserved, Iran File - Powered by Iran File