معاون نظام های مهندسی وزارت راه و شهرسازی

اخذ ۵درصد حق نظارت از مردم بدون ارائه شناسنامه فنی غیرقانونی است

طبق قانون باید ۵ درصد حق نظارت به ازای ارائه شناسنامه فنی از مالک ساختمان اخذ شود، اما اکنون این ۵ درصد به شکل غیر قانونی از همه مالکان اخذ می‌شود

0 نظر
مصطفی مهردادفر معاون نظام های مهندسی وزارت راه و شهرسازی گفت: ۵ درصدی که نظام مهندسی به عنوان حق نظارت از مردم دریافت می‌کند، دریافتی برای ارجاع کار است ما باید براساس قانون و مقررات کار کنیم سوال این است که منابع درآمدی سازمان نظام مهندسی را قانون مشخص کرده حال آین ۵ درصد حق طراحی با دستور وزیر راه دیگر نباید از مردم دریافت شود پس دریافت دستمزد برای کاری که انجام نمی شود چه معنایی دارد؟

او ادامه داد: نظام مهندسی ۵ درصد را از مردم می گیرد که این دریافتی، غیرقانونی است درحالیکه این مبلغ باید از شناسنامه فنی ملکی دریافت شود که متاسفانه از همه مالکان گرفته می شود.

مهردادفر افزود: شهرداری یکسری مبالغ را برای خود و بخش دیگری را برای سازمان های ذی ربط می گیرد؛ وزارت راه و شهرسازی تمام تلاش خود را بکار گرفته است تا جلوی خلاف های قانونی را بگیرد.

او افزود: ارجاع نظارت گاهی در شهرداری به اشکال مختلف صورت می گیرد که متاسفانه این نتیجه نبودن وحدت رویه در نظام مهندسی است.

معاون نظام های مهندسی وزارت راه و شهرسازی افزود: نظارت عالی با ماست متاسفانه گروه کوچکی اراده خود را به جامعه مهندسی تحمیل می کنند و عملا به دنبال تامین منافع خود هستند حال زمانی که وزارت راه جلوی آنها را می گیرد در کمال تعجب مقاومت می کنند. در حقیقت مرجع اختلاف بین دو وزات معاونت حقوقی ریاست جمهوری است.

منبع خبر : پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

نظر شما

پست الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود. همه فیلد ها اجباری می باشد.

تمامی كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است
برداشت هر نوع اطلاعات آماری، اقتصادی و خبری از سایت ایران فایل به منظور چاپ و انتشار در رسانه های خبری دیداری و نوشتاری، صرفا با ذکر منبع مجاز بوده و بلا مانع است در غیر این صورت کپی غیر مجاز مطالب، بخصوص فایل های فروش و اجاره ملک پیگرد حقوقی خواهد داشت
 Copyright 2015 All rights reserved, Iran File - Powered by Iran File