اولین تصمیم برای هولوگرام‌های شهرداری

رئیس کمیته شفافیت شورای شهر تهران اعلام کرد: اگر قرار باشد مجددا هولوگرام صادر شود، دیگر به‌صورت سیار و بدون اینکه پلاک ثبتی مشخص باشد، نخواهد بود

0 نظر
بهاره آروین، عضو شورای شهر تهران با اشاره به تصمیمات جدید شورا درخصوص چگونگی پرداخت بدهی‌ها و نحوه فعالیت کارگزاری‌ها اظهار کرد: طی ماه‌های گذشته با ابلاغ بخشنامه شهردار شانزدهم پایتخت مبنی بر توقف صدور هولوگرام‌ تا اطلاع ثانوی، روند صدور هولوگرام جدید برای پرداخت بدهی‌های شهرداری از مسیر کارگزاری‌ها متوقف شده بود، اما در حال حاضر با توجه به شرایط جدید شهرداری، شورای شهر در حال تدوین دستورالعمل جدیدی برای ایجاد شفافیت و چارچوب ضابطه‌مند جهت صدور هولوگرام است. 
او  با بیان اینکه اساسا هولوگرام باید روی پلاک‌ثبتی مشخص صادر شود، گفت: اگر قرار باشد مجددا هولوگرام صادر شود، دیگر به‌صورت سیار و بدون اینکه پلاک ثبتی مشخص باشد، نخواهد بود. یعنی کارگزاری‌ها باید روی پلاک ثبتی مشخص درخواست صدور هولوگرام کنند نه اینکه ما یک چیزهایی به نام هولوگرام سیار یا شناور داشته باشیم. این اصلا مورد پذیرش نیست و خود مسوولان مربوطه هم قبول داشتند که هولوگرام باید روی پلاک‌ثبتی صادر شود که حساب و کتاب‌های شهرداری دچار مشکل نشود چون اگر شما مبلغ درآمد را از قبل بگیرید، بعدا نمی‌توانید آن را به‌طور کامل پیش‌بینی کنید. 
او در پاسخ به این پرسش که در گام نخست نباید دستورالعملی تدوین و بعد صدور هولوگرام از سر گرفته شود، گفت: هنوز اقدام نشده است. تا آنجا که من از مسوولان مربوطه اطمینان حاصل کردم، هنوز صدور خط اعتباری جدید برای کارگزاری‌ها - برای تسویه مطالبات با پیمانکاران و دریافت هولوگرام جدید در ازای آن- فعال نشده است تا دستورالعمل جدید مورد تایید قرار بگیرد.
به گفته وی بخشی از هولوگرام‌های صادرشده از زمان صدور بخشنامه تا به امروز، هولوگرام‌هایی است که در ازای مطالبات راستی‌آزمایی‌شده‌ آن کارگزاران به آنها پرداخت شده ولی درواقع صدور هولوگرام جدیدی در ازای تسویه‌ جدید اتفاق نیفتاده است. هر آنچه که هست از قبل بوده و چون راستی‌آزمایی شده و این طلب‌ها تایید شده، برای پلاک ثبتی مشخصی که کارگزار معرفی می‌کند، هولوگرام صادر می‌شود. 
عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران اضافه کرد: بخش دیگری از هولوگرام‌های صادر شده از زمان صدور بخشنامه تاکنون مربوط به ذی‌نفع واحد است؛ یعنی کارگزاری دیگر در اینجا دخیل نیست. شخص یا پیمانکار از بخشی از شهرداری طلبی دارد و در جای دیگری به‌واسطه‌ پروانه‌ای که قرار است برایش صادر شود، به شهرداری بدهکار است. تهاتر این دو باز از طریق صدور هولوگرام برای اصطلاحا ذی‌نفع واحد بوده و در اینجا هم هولوگرام روی پلاک ثبتی مشخص صادر شده است.
مدیرعامل سازمان املاک در این جلسه کمیته شفافیت، از صدور ۷۰۰ میلیارد هولوگرام از ابتدای سال ۹۷ تا به امروز در قالب این دو نوع صدور هولوگرام یعنی مطالبات راستی‌آزمایی شده قبلی کارگزاران یا ذی‌نفع واحد خبر داد که البته گویا بخشی از آن هنوز در مرحله توافق بوده و هنوز در حساب‌های مالی ثبت نشده است.

منبع خبر : دنیای اقتصاد

نظر شما

پست الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود. همه فیلد ها اجباری می باشد.

تمامی كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است
برداشت هر نوع اطلاعات آماری، اقتصادی و خبری از سایت ایران فایل به منظور چاپ و انتشار در رسانه های خبری دیداری و نوشتاری، صرفا با ذکر منبع مجاز بوده و بلا مانع است در غیر این صورت کپی غیر مجاز مطالب، بخصوص فایل های فروش و اجاره ملک پیگرد حقوقی خواهد داشت
 Copyright 2015 All rights reserved, Iran File - Powered by Iran File