قیمت مسکن با قدرت خرید متقاضیان فاصله دارد

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه سبد مسکن، متنوع است و هرگز نباید با یک معادله مجهول با آن برخورد کرد، گفت: واحدهای مسکونی تولید شده با قدرت خرید متقاضیان فاصله دارد

0 نظر
نادر محمدزاده در مورد این که از پیش‌بینی سالانه 900 هزار مسکن در طرح جامع مسکن عقب افتادگی وجود دارد، گفت: مشکل این است که واحدهای مسکونی تولید شده با قدرت خرید متقاضیان فاصله دارد، لزوما این واحد مسکونی خالی از سکنه به این مفهوم نیست که همه مردم صاحب مسکن هستند، بلکه به این مفهوم است که یک واحدی ساخته شده ولی متقاضی توانایی خریدآن را ندارد.

* مسکن سبد متنوعی است و هرگز نباید با یک معادله مجهول با آن برخورد کرد

وی افزود: سبد مسکن سبد متنوعی است و هرگز نباید با یک معادله مجهول با آن برخورد کرد و خانه بزرگ ویلایی در یک منطقه مرغوب هم جزء سبد مسکن است و متقاضی خود را دارد و نحوه ورود به آن متفاوت است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران ادامه داد: واحد مسکونی 50 متری مسکن اجتماعی و یا مسکن مهر هم یک سبد مسکن محسوب می‌‌شود، پس یک سبد بزرگی وجود دارد که هر کدام از اینها نوع برنامه‌ریزی متنوعی را می‌طلبد.

وی خاطر نشان کرد: امروزه اتفاقی رخ داده که در گذشته کمتر بوده و آن این است که معاملات را می‌توانید شفاف تشخیص دهید که مردم چه چیزی را در کجا و با چه شرایطی خریداری می‌کنند و می‌توان مشخص کرد که علاقه بازار مسکن به چه چیزی بیشتر است.

محمدزاده ادامه داد: امروز به جهت آماری و سامانه‌های املاک که وجود دارد و ثبت کد املاک اطلاعات شفاف‌تر از گذشته و باید برنامه‌ریزی‌ها نیز مناسب‌تر باشد.

منبع خبر : خبرگزاری فارس

نظر شما

پست الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود. همه فیلد ها اجباری می باشد.

تمامی كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است
برداشت هر نوع اطلاعات آماری، اقتصادی و خبری از سایت ایران فایل به منظور چاپ و انتشار در رسانه های خبری دیداری و نوشتاری، صرفا با ذکر منبع مجاز بوده و بلا مانع است در غیر این صورت کپی غیر مجاز مطالب، بخصوص فایل های فروش و اجاره ملک پیگرد حقوقی خواهد داشت
 Copyright 2015 All rights reserved, Iran File - Powered by Iran File