ممنوعیت ساخت و ساز در باغات کن ابلاغ شد

دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در نامه‌ای به استاندار، رئیس شورای شهر و شهردار تهران، مصوبه شورای‌عالی را پیرامون ساماندهی و صیانت از باغات کن مصوبه شماره ۵۷۰ کمیسیون ماده پنج شهر تهران، ابلاغ کرد

0 نظر
به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، متن ابلاغیه شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص طرح ساماندهی و صیانت از باغات کن مصوبه شماره 570 کمیسیون ماده پنج شهر تهران به مهندس مقیمی استاندار و رئیس شورای برنامه‌ریزی استان تهران، هاشمی‌رفسنجانی رئیس شورای‌شهر تهران و نجفی شهردار تهران، بدین شرح است:

شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه مورخ 96.10.18 خود «طرح ساماندهی و صیانت از باغات کن» موضوع بند یک مصوبه شماره 570 مورخ 95.10.27 کمیسیون ماده پنج شهر تهران را پیرو مباحث مطروحه در بند 4 مصوبه مورخ 93.12.25 شورای‌عالی مورد بررسی قرار داد و ضمن استماع صورتجلسه مورخ 96.8.7 کمیته فنی و تاکید بر این نکته که:

تغییر رویکرد اتخاذ شده در طرح، خصوصا در محدوده باغات کشت اجباری، از پارک عمومی با باغسار مشارکتی در مغایرت کامل با مصوبه مورخ 93.12.25 شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران است و تبعا فرصت بهره‌مندی از یک عرصه سبز یکپارچه را در مسیر کریدور هوایی غرب تهران برای همیشه از بین می‌برد. فرصت یگانه و تکرار نشدنی باغات کن به عنوان فیلتر سبز تصفیه هوا در ورودی غرب تهران با توجه به مصائب مبتلابه این شهر، قطعا از چنان اهمیتی برای شهر تهران به عنوان پایتخت کشور برخوردار است که پشتیبانی هیات‌وزیران و مجلس شورای اسلامی را از مصوبه قبلی شورای‌عالی، مبنی بر صیانت از باغات کن و اختصاص آن به پارک عمومی شهری به عنوان عنصر حیاتی در ساختار فضایی شهر تهران و تبدیل این اراضی به پارک عمومی طلب می‌کند. لذا در راستای این اهداف، مقرر می‌شود:

1. طرح ارایه شده جهت انطباق حداکثری با بند 4 مصوبه مورخ 93.12.25 شورای‌عالی (حداکثر ظرف مدت 2 ماه) و ارایه گزارش مجدد به شورای‌عالی به کمیسیون ماده پنج شهر تهران عودت داده می‌شود.

2. دبیرخانه شورای‌عالی موظف است حداکثر ظرف مدت یک ماه، لایحه قانونی جهت تامین منابع مالی برای تملک باغات موسوم به کشت اجباری و اختصاص آن به فضای سبز عمومی را تهیه و پس از تایید شورای عالی به هیات‌وزیران ارسال نماید.

3. تا تعیین‌تکلیف نهایی باغات، مصوبات قبلی شورای‌عالی در خصوص این باغات کماکان به قوت خود باقی است و  هرگونه ساخت و ساز اعم از احداثات با مصالح سبک، خانه باغ و... در این باغات ممنوع است.

منبع خبر : خبرگزاری فارس

نظر شما

پست الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود. همه فیلد ها اجباری می باشد.

تمامی كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است
برداشت هر نوع اطلاعات آماری، اقتصادی و خبری از سایت ایران فایل به منظور چاپ و انتشار در رسانه های خبری دیداری و نوشتاری، صرفا با ذکر منبع مجاز بوده و بلا مانع است در غیر این صورت کپی غیر مجاز مطالب، بخصوص فایل های فروش و اجاره ملک پیگرد حقوقی خواهد داشت
 Copyright 2015 All rights reserved, Iran File - Powered by Iran File