رشد ۱۶.۷ درصدی قیمت مسکن در یک سال منتهی به دی‌ماه

در دی ماه سال 1396 حجم معاملات واحدهاي مسکوني در شهر تهران به 19 هزار فقره و متوسط قيمت خريد و فروش يک متر مربع واحد مسکونی به 5 میلیون و 240 هزار تومان رسيد که نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتيب 13.5 و 16.7 درصد افزايش نشان می‌دهد

0 نظر
به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران در دی ماه سال ۱۳۹۶، به ۱۹ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۳.۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.
  
در ماه مورد اشاره، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران ۵۲.۴ میلیون ریال بود که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۶.۷ درصد افزایش داشته است.
  
در دی ماه سال 1396 حجم معاملات واحدهای مسکونی و متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع واحد مسکونی در شهر تهران به ترتیب به 19 هزار فقره و 52.4 میلیون ریال رسید که نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب 13.5 و 16.7 درصد افزایش نشان می‌دهد. 

رشد تعداد معاملات انجام شده طی دی ماه سال جاری نسبت به ماه مشابه سال قبل در تداوم رشد نقطه به نقطه پنج ماه اخیر بوده است. به طوری که این موضوع سبب شده است تا در مجموع، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در 10 ماهه سال 1396 در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از افزایش 12.2 درصدی برخوردار شود. بررسی تحولات بازار اجاره‌بهای مسکن در دی ماه سال 1396 نیز موید تغییر متناسب اجاره‌بها با نرخ تورم در این دوره است، به طوری‌که شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب 10.3 و 9.3 درصد رشد نشان می‌دهد.

گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در دی ماه سال  ۱۳۹۶ که برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است، توسط اداره بررسی ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر شده است.

منبع خبر : خبرگزاری فارس

نظر شما

پست الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود. همه فیلد ها اجباری می باشد.

تمامی كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است
برداشت هر نوع اطلاعات آماری، اقتصادی و خبری از سایت ایران فایل به منظور چاپ و انتشار در رسانه های خبری دیداری و نوشتاری، صرفا با ذکر منبع مجاز بوده و بلا مانع است در غیر این صورت کپی غیر مجاز مطالب، بخصوص فایل های فروش و اجاره ملک پیگرد حقوقی خواهد داشت
 Copyright 2015 All rights reserved, Iran File - Powered by Iran File