پیگیری مالیات بر خانه‌های خالی

در حالی که سالهاست بحث وجود خانه‌های خالی از سکنه مطرح است، وزیر راه و شهرسازی از پیگیری برای اجرای دریافت مالیات از این واحدها خبر می‌دهد و می‌گوید: در حال تعقیب اجرای این برنامه هستیم، اما اجرای آن زمان می‌برد

0 نظر
عباس آخوندی در پاسخ به این سؤال که بارها از وجود بیش از 2.5 میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور و 500 هزار مسکن خالی از سکنه در تهران صحبت کرده‌اید، اما چرا اقدامی مثل دریافت مالیات از این واحدها برای ورود به بازار نمی‌کنید، گفت: وزارت راه و شهرسازی در حال تعقیب دریافت مالیات از واحدهای خالی از سکنه است، بنابراین اجرای آن تا حدودی زمان می‌برد. 

آخوندی ادامه داد: به هر حال این موضوع از وزارت امور اقتصادی و دارائی در حال پیگیری است و اقدامات آن در حال انجام است، اما زمان می‌برد. 

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، آخوندی از دو سال پیش مدام از وجود واحدهای مسکونی خالی از سکنه در حدود 2،5 میلیون مسکن در کشور و حدود 500 هزار مسکن خالی از سکنه در تهران خبر می دهد اما هیچ گاه به طور مشخص از زمان اجرای برنامه ای برای اجباری کردن واحدهای ساخته شده و عرضه شدن این واحدها سخنی نگفته است.

اگر چه بارها مسئولان ارشد وزارت راه و شهرسازی و نمایندگان مجلس از تدوین طرحی برای اخذ مالیات از واحدهای مسکونی خالی از سکنه سخن گفته اند اما هر بار بعد از مدتی مجددا به فراموشی سپرده شده است.

*خانه های خالی از سکنه امسال مشمول مالیات می شود

حامد مظاهریان معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در تازه ترین اظهارنظر خود در خصوص واحدهای مسکونی خالی از سکنه در حاشیه همایش سیاستهای توسعه مسکن که هفته جاری برگزار شد در جمع خبرنگاران می گوید:حدود 2٫5میلیون خانه خالی در کشور وجود دارد که سهم شهر تهران حدود 490 هزار واحد است و نشان می دهد قیمت خانه ها بالاتر از توان خرید مردم است.

معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت : خانه های خالی از سکنه امسال مشمول مالیات می شود و در سال اول نیم درصد اجاره بها ،سال دوم یک درصد و سال سوم نیز 1٫5 درصد ، مالیات از خانه های اجاره ای دریافت می شود تا مردم تشویق شوند خانه ها را برای اجاره وارد بازار کنند.

وی تصریح کرد : با وزارت اقتصاد و سازمان امور مالیاتی هم گفتگوهایی شده است.

به نظر می رسد دریافت مالیات از واحدهای مسکونی خالی از سکنه مشکلاتی در اجرا دارد و برخی نیز علاقه ای به وارد شدن واحدهای مسکونی برای عرضه و یا اجاره که موجب تعادل عرضه و تقاضا می شود ندارند.

منبع خبر : خبرگزاری فارس

نظر شما

پست الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود. همه فیلد ها اجباری می باشد.

تمامی كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است
برداشت هر نوع اطلاعات آماری، اقتصادی و خبری از سایت ایران فایل به منظور چاپ و انتشار در رسانه های خبری دیداری و نوشتاری، صرفا با ذکر منبع مجاز بوده و بلا مانع است در غیر این صورت کپی غیر مجاز مطالب، بخصوص فایل های فروش و اجاره ملک پیگرد حقوقی خواهد داشت
 Copyright 2015 All rights reserved, Iran File - Powered by Iran File