معاون طرح‌های آماری و آمارهای ثبتی مرکز آمار ایران

تایید آماری از پیش رونق ساختمانی

شاخص‌های آماری بخش ساختمان از خروج بازار ساخت‌و‌ساز از دوره رکود خبر می‌دهد

0 نظر
به گفته علیرضا زاهدیان، در زمستان سال 1395 تعداد واحدهای مسکونی پیش‌بینی شده در پروانه‌های ساختمانی صادر شده با 9/ 9 درصد رشد نسبت به زمستان 1394 به رقم 102 هزار و 22 واحد مسکونی رسیده است و در شهر تهران نیز این تعداد با 5/ 25درصد رشد به رقم 18 هزار و 508 واحد مسکونی افزایش یافته است.
زاهدیان گفت:‌ تعداد شاغلان بخش ساختمان با افزایش 96هزار و 137 نفری نسبت به بهار 1395 به 2 میلیون و 971 هزار و 484 نفر رسیده است. بنابراین آمارهای حاصل از دو منبع آماری متفاوت علائم خروج بخش ساختمان از رکود را تایید می‌کنند.
وی افزود:‌ براین اساس و با توجه به اینکه طبق آمارهای سازمان ثبت احوال کشور از سال 1389 به بعد تعداد ازدواج‌های سالانه به‌دلیل کاهش تعداد جوانان ورودی به سن ازدواج روند نزولی داشته است و اگر گروه سنی اصلی ورود به سن ازدواج را 20 تا 24 سال در نظر بگیریم این روند نزولی 5 سال دیگر نیز ادامه خواهد داشت. بنابراین احتمال جهش قیمت واحدهای مسکونی طی 5 سال آینده از ناحیه رشد تقاضای زوج‌های جوان بسیار پایین است.

منبع خبر : دنیای اقتصاد

نظر شما

پست الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود. همه فیلد ها اجباری می باشد.

تمامی كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است
برداشت هر نوع اطلاعات آماری، اقتصادی و خبری از سایت ایران فایل به منظور چاپ و انتشار در رسانه های خبری دیداری و نوشتاری، صرفا با ذکر منبع مجاز بوده و بلا مانع است در غیر این صورت کپی غیر مجاز مطالب، بخصوص فایل های فروش و اجاره ملک پیگرد حقوقی خواهد داشت
 Copyright 2015 All rights reserved, Iran File - Powered by Iran File