55هزارو594 حقوق بگیر در شهرداری تهران

معاون شهردار تهران با حضور در صحن علنی شورای شهر درخصوص وضعیت استخدامی کارکنان مجموعه شهرداری تهران گزارش داد

0 نظر
جعفر تشکری هاشمی، معاون منابع انسانی شهردار تهران با اشاره به روند افزایش نیروی انسانی مجموعه شهرداری طی 12 سال گذشته اظهار کرد: در حال حاضر شهرداری تهران مجموعا 55 هزار و 594 نفر نیرو دارد که نسبت به سال 84 یعنی ابتدای دوره مدیریت آقای قالیباف فقط 2 درصد افزایش پیدا کرده است. به گفته وی در سال 84 تعداد کارکنان شهرداری معادل 54 هزار و 430 نفر بوده است. اگرچه مطابق با آمار اعلام‌شده از سوی معاون شهردار جذب نیروی انسانی در مجموعه شهرداری تهران طی دوره اخیر فقط 2 درصد بوده است، اما به گفته کارشناسان شهری براساس الگوی استاندارد، شهرداری تهران فقط نیاز به 6 هزار نیروی انسانی دارد.

معاون شهردار تهران در بخش دیگری از گزارش خود به برگزاری آزمون تغییر وضعیت 5 هزار نیروی انسانی از قراردادی به رسمی در سال گذشته اشاره کرد و گفت: پذیرفته‌شدگان آزمون در رده ٣١ تا ٤٠ سال 42/ 68 درصد، ٢٠ تا٣٠، 29/ 11 درصد و در رده سنی ٤١ تا ٥٠ سال 77/ 18 درصد بوده‌اند. همچنین 71/ 22 درصد فوق لیسانس، 29/ 61 درصد لیسانس، 60/ 15 فوق دیپلم بودند که در این میان ٣١ درصد پذیرفته‌شدگان را بانوان و ٦٩ درصد را مردان شامل شده‌اند.

به این ترتیب براساس آمار اعلام‌شده از سوی معاون شهردار 87 درصد از کارکنان شهرداری که از قراردادی به رسمی تغییر وضعیت پیدا کرده‌اند، میانسال به بالا هستند. او در عین حال با مقایسه آمار نیروی انسانی شرکت بهره‌برداری مترو تهران در خرداد ٨٦ تا خرداد ٩٦ اظهارکرد: ٣٩٩٣ نیروی انسانی مترو به ٨٩٠٠ نیرو افزایش یافته است. همچنین شاهد افزایش ٢٢ درصدی سطح تحصیلات در مقطع لیسانس نسبت به سال ٨٦ بوده‌ایم.

تشکری هاشمی ضمن مقایسه آماری نیروی انسانی مترو شهرهای منتخب جهان گفت: مسکو به ازای هر کیلومتر 128 نفر، هنگ‌کنگ به ازای هر کیلومتر 50 نفر، آتن 106 نفر و تهران 41 نیروی انسانی دارد. این در حالی است که ما با تکنولوژی چینی کار می‌کنیم نه اروپایی. سیستم ما صددرصد هوشمند نیست.

منبع خبر : دنیای اقتصاد

نظر شما

پست الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود. همه فیلد ها اجباری می باشد.

تمامی كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است
برداشت هر نوع اطلاعات آماری، اقتصادی و خبری از سایت ایران فایل به منظور چاپ و انتشار در رسانه های خبری دیداری و نوشتاری، صرفا با ذکر منبع مجاز بوده و بلا مانع است در غیر این صورت کپی غیر مجاز مطالب، بخصوص فایل های فروش و اجاره ملک پیگرد حقوقی خواهد داشت
 Copyright 2015 All rights reserved, Iran File - Powered by Iran File