افزایش ۹.۹ درصدی مبایعه نامه در ۹ ماهه نخست سال ۹۵ نسبت به سال گذشته

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در مراسم معارفه مدیرکل جدید راه و شهرسازی استان قزوین از عدم حمایت دولت از افزایش سریع قیمت بازار مسکن خبر داد و گفت: در ۹ ماه نخست امسال حدود ۹.۹ درصد افزایش مبایعه نامه، ۸ درصد افزایش قیمت مسکن و ۲۴ درصد افزایش ارزش این مبایعه نامه ها گزارش شده که از رشد آرام و تدریجی بازار مسکن حکایت دارد

0 نظر
وی با اشاره به دغدغه های وزارت راه و شهرسازی افزود: برای نخستین مرتبه در تاریخ شاهد زندگی ۵۴ درصد جمعیت جهان در شهرها هستیم در حالی که این میزان در کشور ما ۷۳ درصد بوده و از آمار جهانی جلوتر هستیم.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: روستاهای کشور با تلاش های صورت گرفته بعد از انقلاب اسلامی در مقام تثبیت به سر می برند و اکنون ۹۴ درصد روستاهای کشور از راه آسفالته برخوردار بوده که این آمار با داده های بزرگترین کشورهای جهان برابری می کند.

وی با بیان اینکه مشکلات آینده ما در حوزه مدیریت شهرها خواهد بود، گفت: بی عدالتی و تقابل حاشیه با مراکز شهرها از جمله مهمترین مشکلات ما در این بخش است و باید برای افزایش سطح کیفی زندگی مردم تلاش کنیم.

ایرنا از قول مظاهریان نوشت: نحوه رسیدگی به حاشیه شهرها و بافت های فرسوده مهمترین مسئله در مدیریت شهرهای کشور است که به درستی در دولت یازدهم هسته های درونی و حاشیه شهرها مورد توجه قرار گرفتند.

وی با اشاره به اینکه حاشیه شهرها هزینه های بیشتری را برای مردم و دستگاه های متولی ایجاد می کند، افزود: تشویق به بازآفرینی بافت های فرسوده و دارای هویت تاریخی در شهرها از سیاست های اصلی این وزارتخانه است.

مظاهریان با اشاره به رشد شاخص های مسکن، گفت: در ۹ ماه نخست امسال حدود ۹.۹ درصد افزایش مبایعه نامه، ۸ درصد افزایش قیمت مسکن و ۲۴ درصد افزایش ارزش این مبایعه نامه ها گزارش شده که از رشد آرام و تدریجی بازار مسکن حکایت دارد.

وی با بیان اینکه از افزایش سریع قیمت بازار مسکن استقبال نکرده و مسکن را به عنوان یک کالای مصرفی مد نظر داریم، افزود: در این راه خانوارها و زوج های جدید یا خانه اولی ها هدف اصلی ما هستند تا با سرمایه گذاری در صندوق مسکن یکم تا یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال وام درشهرهایی مانند قزوین دریافت کنند.

مظاهریان اضافه کرد: در برابر طرح های ساخت و ساز بیرون شهرها نیز تاکنون مقاومت کرده و اگر تلاطم های سیاسی و بین المللی اجازه دهد پیش بینی می کنیم که طی یک دوره ۱۰ ساله با رشد پایدار مسکن مواجه شویم.

منبع خبر : پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

نظر شما

پست الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود. همه فیلد ها اجباری می باشد.

تمامی كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است
برداشت هر نوع اطلاعات آماری، اقتصادی و خبری از سایت ایران فایل به منظور چاپ و انتشار در رسانه های خبری دیداری و نوشتاری، صرفا با ذکر منبع مجاز بوده و بلا مانع است در غیر این صورت کپی غیر مجاز مطالب، بخصوص فایل های فروش و اجاره ملک پیگرد حقوقی خواهد داشت
 Copyright 2015 All rights reserved, Iran File - Powered by Iran File