تصویب بیمه اجباری ساختمان‌های مسکونی

مجلس لایحه بیمه اجباری ساختمان‌های مسکونی را تصویب کرد

0 نظر
براساس این لایحه که با عنوان لایحه تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی در مجلس مورد بررسی قرار گرفت نمایندگان در یکی از مواد آن مصوب کردند به منظور جبران بخشی از خسارت‌های مالی ناشی از حوادث طبیعی از جمله زلزله، سیل، توفان، صاعقه، سنگینی برف، رانش زمین، ریزش کوه و دریا لرزه (سونامی) کلیه ساختمان‌های مسکونی ظرف مدت یک سال پس از تصویب این قانون تحت پوشش اجباری بیمه پایه حوادث طبیعی ساختمان که در این قانون به اختصار بیمه پایه نامیده می‌شود قرار می‌گیرند.

نمایندگان مجلس همچنین وزارت نیرو را موظف کردند حق بیمه پایه را به‌طور جداگانه در قبوض برق ساختمان‌ها درج کرده و به حساب خزانه‌داری کل کشور واریز کند. الباقی حق بیمه پایه توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور از محل اعتبار ماده 10 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب سال 80 و اصلاحات بعدی آن مستقیما به حساب شرکت بیمه مربوط پرداخت می‌شود.

خزانه‌داری نیز موظف به انتقال صد در صد آن به حساب شرکت سهامی بیمه ایران است. این در حالی است که شرکت‌های بیمه‌گر موظف هستند بلافاصله پس از وقوع حادثه در محل حاضر شوند و حداکثر ظرف دو هفته از تاریخ وقوع حادثه تعهدات خود را ایفا کنند. همچنین دولت مکلف است به منظور تقویت شرکت بیمه ایران به‌عنوان شرکت اصلی بیمه گر مبلغ 50 میلیارد تومان در سال اول از محل بودجه عمومی برای افزایش سرمایه شرکت مذکور اختصاص دهد. براساس این مصوبه آیین‌نامه اجرایی این قانون ظرف مدت سه ماه از تاریخ ابلاغ آن به پیشنهاد بیمه مرکزی ایران و تایید شورای عالی بیمه به تصویب هیات وزیران می‌رسد.

منبع خبر : دنیای اقتصاد

نظر شما

پست الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود. همه فیلد ها اجباری می باشد.

تمامی كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است
برداشت هر نوع اطلاعات آماری، اقتصادی و خبری از سایت ایران فایل به منظور چاپ و انتشار در رسانه های خبری دیداری و نوشتاری، صرفا با ذکر منبع مجاز بوده و بلا مانع است در غیر این صورت کپی غیر مجاز مطالب، بخصوص فایل های فروش و اجاره ملک پیگرد حقوقی خواهد داشت
 Copyright 2015 All rights reserved, Iran File - Powered by Iran File